LTA Class Roster 1980-1971

Class of 1980

  • Derek Berrett
  • Edward Boykin
  • Rodney Caborn
  • John Castorina
  • Peter Cazzola
  • Robert W. Compton
  • Marvin DeBerry
  • James Drake
  • Joseph Edwards, Esq
  • Sandra Gardner
  • Bruce H. Gordon, Esq.
  • H. Gray Gordon
  • Gary Greenhut
  • Woody Grossman
  • Douglas Hanke
  • John Harper
  • Rodney Hawkes, Jr.
  • Frances Johnson
  • James Jones, Jr
  • Jerry Koehler
  • James LaBarge
  • Joanna Lima
  • Daniel Masters
  • John H. Mueller
  • Charles Nicholson
  • Richard Nusbaum
  • Robert M. Perry
  • Frederick Rath
  • David Redmond
  • James Reed
  • Steven Rix Leonard
  • Russek Jean Rustin
  • Billy Sasser
  • James Stephens
  • Wade Stephens, III
  • Joseph Tomaino
  • Merlin Wadsworth
  • Roger Walker
  • Douglas Winton
  • S. Bruce Witwer
  • Frances Wright

Class of 1979

  • Harry Apel
  • Richard Beam
  • Richard Borkowski
  • Conway Brock, Jr.
  • Donald W. Burton
  • Joseph Busta
  • Robert Carter
  • Stephanie Chapman
  • Robert Clark
  • Francis Cobb
  • C. Timothy Corcoran, III
  • Marvin Crabtree, Jr.
  • David Cronenberg
  • Richard Eatman
  • Harry Flowers
  • Paul F. Flynn
  • Clifford Gibbons
  • A.J. Grimaldi, II
  • Mark Hamilton
  • Robert Irvin
  • Michael L. Jamieson
  • Ron Johnson
  • David Kennedy
  • Richard Lerman
  • Mark Lono
  • Ray MacGrogan
  • Jacqueline Manthos
  • Nancy S. McWilliams
  • James Myers
  • Joseph Registrato
  • Frank Rego
  • Peter Rodriguez, Jr.
  • Michael Thomas
  • John Williams
  • Diana Winoker
  • Samuel Wright

Class of 1978

  • George J. Baxter
  • Dan Bazo
  • Chad Browne
  • Darlene Dixon
  • Mary Frost
  • Jack Fulcher
  • Marcelino Garcia
  • Mark Gibbons
  • Lawrence Heard
  • Dean Henderson
  • A. Paul Hogan
  • W. Jerry Hoover
  • Stephen Hornby
  • Sarah Jordan-Holmes, CFRE
  • James Landis
  • Kenneth Lippincott, Jr.
  • Patrick Lombardi
  • Bill McBride, Esq.
  • DuLaurence Miller
  • Shirley Nonnenberg
  • Alton Parker
  • F. Darlene Raznoff
  • Glenn Runyan
  • Sylvia Smith
  • James M. Talley
  • Joseph R. Warlick, Jr.
  • Samuel Wheeler

Class of 1977

  • Michael Annis
  • John A. Brabson, Jr.
  • Jan Brazinski
  • Patrick Byrne
  • John Campbell
  • Daniel Center
  • L.W. Chamberlin
  • Vince Donnelly
  • Jim Fitzgerald
  • Stephen Foxworth
  • Christopher Garbow
  • Michael Hawley
  • Penelope Herman
  • Michael Hogan
  • Al Lucarelli
  • Gary Meyer
  • Jack Noonan
  • Jack Painter
  • Wesley Rink
  • Barbara Romano
  • Sandy Strothers
  • Claude Tison
  • Randy Tyler
  • John Weachter
  • Wayne Webb
  • Ed West

Class of 1976

  • Donald Alfonso
  • Joe Arrington
  • Diane Bostow
  • Harry Chittendon
  • John Crosby
  • Larry Grossman
  • Jon D. Harkins
  • Thomas Henderson III, Esq.
  • Tom Johnson
  • George Kampouris
  • Michael J. Leding, Jr.
  • Jane Martineau
  • Brain McClelland
  • Camille McWhirter
  • G. Hartley Mellish, Ph.D.
  • Michael Meloy
  • Robert Rideout
  • John K. Rudy, II
  • Bob Stovall
  • Jean Suringa
  • Stephen Taylor
  • David E. Ward, Jr., Esq.
  • Walter Warfford
  • Major Wright
  • Frank Zacherl, Jr.

Class of 1974

  • David Applefield
  • Tim Arango
  • Leon Armbrester
  • William Bailey
  • William Balanzategui
  • David Bishop
  • Walter Brown
  • Michael Carrere
  • Dom Cassano
  • Tom Creed
  • O. Fred Dobbins
  • Frank Fleischer
  • Joseph Fleming
  • Jerry Hertzenberg
  • Jerry Newman
  • Don Nix
  • Ronald Payne
  • Eugene Schmuckler
  • Michael Sheffey
  • Robert Starkey
  • Theodore Stasney
  • J. Vernon Tate
  • Steve Taylor
  • William Taylor
  • Harry Wilson
  • Leonard Zyki, Jr.

Class of 1973

  • Matthew Alexander, Jr.
  • Girard Anderson
  • William Berry
  • Frank Brock, III
  • Ted DeLaVergne, Jr.
  • L. Carlisle Gustin
  • Curt Hinckley
  • Carl Johnson
  • Douglas Jones
  • Laurence E. Kinsolving
  • W. Cliff McDuffie
  • Nathaniel Pieper
  • Henn Rabane
  • Frank Rief III
  • A. Bronson Thayer
  • H. Alan Tremaine
  • J. Robert Wannall
  • Jeffrey Warren
  • Ansley Watson, Jr.
  • James Williams
  • Bernard Zeichner

Class of 1972

  • Marvin Anderson
  • Paul Booher
  • William Campbell
  • James Carter, Jr.
  • Tony Clinger
  • Doug Duperrault
  • Charles Eikner, Jr.
  • James Gilson
  • J. Allan Housand
  • George Lorton
  • Jack McMullen
  • Edward Moore
  • H. Bartlette Powell, Jr.
  • Clyde Roberts
  • William Salzer, Jr.
  • Nathan Simpson
  • Stephen Sloan
  • Joseph Taggart
  • James Taggart
  • Ronald James Theissen
  • Thomas Walkup
  • James Warren, III
  • Robert Watts
  • Alton White

Class of 1971

  • Jim Beaton
  • Alston McDonnell Barrow
  • Richard Clayton
  • Rodney DeHaan
  • A. Gerald Divers
  • Jerry Good
  • James Hagan
  • Joseph Haney
  • R. Daniel Harnly
  • Robert Harrell
  • Joseph Johnston
  • Lawrence Kedder
  • Kerry Kelley
  • Thomas Murphy
  • James Roy Newton
  • Thompson Lykes Rankin
  • Jeremy Ross
  • Raymond Savignac
  • William Snyder, Jr.
  • William Sutton
  • Robert Taylor
  • Michael E. Urette
  • Robert Whitfield
  • Lawrence Whitney
 

LTA Class Listings

View all of the Leadership Tampa Alumni Class Lists